Sklepy, w których możemy zwrócić towar

Lista sklepów, w których możemy zwrócić zakupiony, pełnowartościowy (metki, oryginalne opakowanie, paragon) towar. Zapoznaj się dokładnie z regulaminami sklepów, które znajdziesz poniżej!

CCC - w ciągu 7 dni od dnia zakupu
BOTI - w ciągu 7 dni od dnia zakupu- można zwrócić w sklepie w którym zakupiło się buty lub torebkę, oryginalne opakowanie + dowód zakupu; zwrotowi nie podlegają obuwie przecenione
H&M - w ciągu 28 dni od dnia zakupu (wszystko oprócz kosmetyków)
Reserved - w ciągu 30 dni od dnia zakupu
Cropp Town - do 365 dni od dnia zakupu. Warunki zwrotu:
Zwrot rozliczony zostanie tylko i wyłącznie poprzez doładowanie karty podarunkowej o wartość zwracanego towaru.
Sprzedaży i zwrotowi objętych niniejszym Regulaminem nie podlegają następujące Towary oferowane do sprzedaży w Salonach Cropp:
- Bielizna
- Stroje kąpielowe
- Artykuły spożywcze
- Artykuły elektroniczne
- Nakrycia głowy.
SINSAY - do 30 dni od dnia zakupu lub dnia dostawy (jeśli zakupu dokonaliśmy w sklepie online):
 Towar, który Konsument zamierza zwrócić na zasadach niniejszego Regulaminu:
-nie może posiadać jakichkolwiek znamion użytkowania, w szczególności nie może być uszkodzony mechanicznie ani nie może posiadać żadnych innych, nawet nieznacznych wad fizycznych,
-musi posiadać przymocowane do niego na stałe wszelkie oznaczenia (w tym metki), w które zaopatrzył Towar sprzedawca w chwili zakupu. Oznaczenia takie muszą być oryginalne (tj. pochodzić od sprzedawcy) i nie mogą nosić śladów ich wymontowania i ponownego przymocowania do Towaru,
-Towar, który w momencie sprzedaży był specyficznie zapakowany (np. buty), powinien znajdować się w nienaruszonym, oryginalnym opakowaniu,
-nie może być przedmiotem zwrotu Towar, którego cena w momencie jego sprzedaży została obniżona ze względu na wady fizyczne, uszkodzenia, niepełną wartość, jakie występowały w Towarze.

Zwrot kwoty odbywa się tylko i wyłącznie poprzez doładowanie karty podarunkowej Sinsay.
House - do 365 dni od dnia zakupu. Warunki zwrotu:
Zwrot rozliczony zostanie tylko i wyłacznie poprzez doładowanie karty podarunkowej o wartość zwracanego towaru.
Sprzedaży i zwrotowi objętych niniejszym Regulaminem nie podlegają następujące towary oferowane do
sprzedaży w Salonach House:
- Bielizna
- Stroje kąpielowe
- Artykuły spożywcze
- Artykuły elektroniczne
- Nakrycia głowy.
TK Maxx - w ciągu 14 dni od dnia dokonania zakupu, w godzinach pracy sklepu
Pepco - w ciągu 30 dni od dnia zakupu. Towar musi być nieużywany, musimy posiadać paragon. Uwaga: zwrotowi nie podlegają towary osobistego użytku, m. in. bielizna, stroje kąpielowe, kąpielówki, rajstopy i skarpetki.
Biedronka (patrz paragon!)- "w przypadku niezadowolenia z zakupionego towaru gwarantujemy zwrot gotówki lub wymianę na inny towar. Gwarancja obowiązuje na terenie całego kraju we wszystkich sklepach Biedronka". Niestety, brak info dot. czasu w jakim można zwrócić lub wymienić towar.
Lidl- 7 dni; szczegółowe warunki zwrotów po kliknięciu w link
Aldi- możliwość zwrotu w ciągu miesiąca od dnia zakupu po przedłożeniu paragonu
Castorama- możliwość zwrotu tylko niewykorzystanych produktów w oryginalnych opakowaniach+dowód zakupu. Nie wiem, co autor miał na myśli jeśli chodzi o niewykorzystane produkty- np. niewykorzystane płytki, tapety, kleje, itp. czy też można wszystko oddać? Trochę lakonicznie napisane.
 Ikea- możliwość zwrotu towarów bez ograniczeń czasowych, wystarczy posiadać dowód zakupu. Firma zastrzega, że nie przyjmują zwrotów:
- rzeczy używanych
- blatów wykonanych na wymiar
- produktów z działu sprzedaży okazyjnej
- kart upominkowych Ikea
Praktiker- możliwość zwrotu towaru w ciągu 30 dni od dnia zakupu. Towar musi być nieużywany, należy posiadać dowód zakupu.
Super-Pharm- gwarantuje swoim Klientom możliwość wymiany zakupionych towarów w terminie maksymalnie do 30 dni od daty zakupu, za okazaniem oryginału paragonu lub faktury VAT. Więcej info znajdziecie w linku. 
Bricomarche Istnieje możliwość zwrotu nieużywanego towaru za okazaniem dowodu zakupu (paragon lub faktura). Towar powinien być w oryginalnym opakowaniu, nie może być używany i nie może nosić śladów montażu. Możliwość zwrotu nie dotyczy wszystkich towarów, a w szczególności sprzedawanych z metra (tkaniny, wykładziny, kable, itp.), żarówek, farb, kwiatów. Możliwość zwrotu towaru dotyczy wybranych sklepów. (Przykładowo w Brico niedaleko mnie można nieużywany towar wymienić na inny, zwrotów całkowitych nie ma).


(wszystkie informacje na niniejszej stronie pochodzą z regulaminów sklepów lub z informacji uzyskanej od sklepów)

23 komentarze:

 1. Witaj, mam problem. W sobotę(14.09) kupiłam buty w ccc korzystając z karty lojalnościowej (CCCKLUB)DZIĘKI KTÓREJ MAM DODATKOWO 10% RABATU. Po przymierzeniu w domu stwierdziłam że je oddam do sklepu.W piątek (20.09) pojechałam do sklepu w którym je kupiłam.Pani sprzedająca powiedziała mi że towaru nie mogę zwrócić bo był zakupiony poprzez kartę ich kartę, a skoro był rabat na te obuwie, to nie podlegają zwrotowi. Najgorsze jest to że ta oto Pani wmawia mi że ktoś mnie musiał poinformować o tym przy zakupie, lecz to się nie stało. Czy mogę jeszcze w jakiś sposób zawalczyć o zwrot tego towaru i odzyskanie pieniędzy ??

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak wygląda zwrot towaru w sklepie stacjonarnym BUTIK I'like ?Czy tam jest możliwość zwrotu ?

  OdpowiedzUsuń
 3. W butiku można zwrócić towar w ciągu 30 dni ale z tego co kojarzę jest on realizowany na kartę podarunkowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy sukienkę kupioną w Croppie na przecenie z metkami i paragonem można zwrócić?

  OdpowiedzUsuń
 5. CCC podobno przyjmuje zwroty w ciągu 7 dni - taki jest napis w sklepie, ale... 22 grudnia 2014 r. kupiłam dla mojej mamy obuwie domowe, okazało się za ciasne, więc po powrocie ze świąt 30 grudnia 2014 r. pojechałam do sklepu z papciami w idealnym stanie - związanymi sznurkiem, z metkami i paragonem. Okazało się za późno, bo w te 7 dni wlicza się 2 dni świąt oraz sobotę i niedzielę. W te dni nawet podatku nie trzeba płacić, dopiero w następny dzień po dniu wolnym, ale CCC ma swoje kosmiczne zasady. Rezygnuję z nich, MOJA NOGA W CCC NIE POSTANIE!

  OdpowiedzUsuń
 6. do: Katarzyna Jarocka... A jak byś chciała, żeby były liczone dni? Dni się liczy ustawowo - zgodnie z kodeksem cywilnym, więc dziwne jest twoje oburzenie. Jakby tak każdy inaczej chciał liczyć, to by się burdel zrobił. Jak nie byłaś pewna jak się liczy, to trzeba było w sklepie zapytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Również dokonałam zakupu dwóch par butów z zastrzeżeniem, że zwrócę jedną parę. Zakupu dokonałam 10 dnia miesiąca, natomiast 18 dnia miesiąca zwrot był już niemożliwy. Zaproponowano mi wymianę na inny nr tego samego modelu, jednak nie było w sklepie innego rozmiaru. Oddam kartę stałego klienta, ponieważ nie dokonam już żadnego zakupu w sklepie CCC.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa, bo dobrze wiedzieć takie rzeczy. No i chyba wszystkie większe sklepy w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktoś orientuje się może czy w sklepie beststeller outlet jest możliwość zwrotu towaru i wymiany go na gotówkę?

  OdpowiedzUsuń
 10. W biedronce można prawdopodobnie do 10 dni wymienić bo dzisiaj się pytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak to się ma w przypadku netto? Owszem, zdarzyło mi się kilkukrotne zwrócić tam towar i nie miałam z tym problemu, ale robiłam to najpóźniej na drugi dzień. A ile dni na zwrot jest w ich regulaminie? Jakoś nie mogę się wiercić do informacji na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy kasie powiedzieli mi, że 7 dni.

   Usuń
 12. W biedronce nie zwrócisz spożywki i chemii - nawet jak masz zepsuty towar (miałam przyjemność rozmowy z kierowniczką sklepu)...

  OdpowiedzUsuń
 13. Lidl zakończył akcje "Absolutna satysfakcja lub zwrot pieniędzy" jednak na swojej stronie internetowej twierdzi, że "wszyscy klienci, którzy dokonali zakupów w okresie od 27.10-8.11.2016 nadal mogą korzystać z uprawnień wskazanych w jej Zasadach w odniesieniu do produktów nabytych w w.w okresie."
  JEDNAK TO NIEPRAWDA - Lidl ODMAWIA zwrotu pieniędzy za zakupione w okresie 27.10-8.11.2016 produkty marek własnych. TWIERDZĄ, ŻE JUŻ NIE MOŻNA ICH ZWRACAĆ i kierownicy sklepów odmawiają przyjęcia ich zwrotu. Odmawiają także jakiego kolwiek oficjalnego potwierdzenia nie przyjęcia produktów marek własnych Lidla.
  Uciekają do swoich pomieszczeń i nie dyskutują z klientami.

  OdpowiedzUsuń
 14. w biedro podobno od 1 paxdziernika nie ma zwrotow ;/ chyba ze dany towar nie dziala np oswietlenie

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałam dziś zwrócić do CCC obuwie,nowe, nieużywane,w oryginalnym pudełku,zakupione 20 grudnia br., bo mi się nie podobają. Nic z tego, bo powiedziano mi, że zwrotu dokonać można do 7 dni wraz z paragonem. Ja go nie mam, więc zrobiłam wydruk z karty kredytowej, ale to nie zastąpi paragonu.Tak mi powiedziano w CCC Galeria Katowicka. Jestem nie pocieszona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to ci źle powiedziano bo udowodniłaś zakup a takim zachowaniem zniechęcają klienta mogli pójść po rozum i zaproponować wymianę na inne buciki

   Usuń
 16. Niestety nie w BRiCOMARCHE w SANDOMIERZU. Nie przyjeli zwrotu towaru tego samego dnia, po godzinie, zaproponowali tylko zamianę na inny. NIGDY nie zrobię już zakupów w BRICOMARCHE !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka polityka firmy i mają do tego prawo, ponieważ nie ma przepisów regulujących zwroty w sklepach stacjonarnych- jest to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

   Usuń
  2. ale jeśli sprzedawca ma w regulaminie własnym przepis bardziej korzystny dla konsumenta to wtedy jest on obowiązujący

   Usuń
 17. Koniecznie zerknijcie sobie na szybkie chwilówki online na Credy24 - tam macie porównywarkę najlepszych ofert tego typu. Dzięki temu nie będziecie mieli absolutnie żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniej oferty. Zdecydowanie mogę zagwarantować jakość w przypadku ich usług :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja pracując na magazynie często spotykam się z czymś takim jak nadwyżki magazynowe i nawet nie mam pojęcia jak sobie kierownicy z tym radzą. Nic nie może się przecież zmarnować.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo przydatna w tej kwestii jest płatność online https://www.cashbill.pl/blog/kategoria/platnosci-online która niejako jest potwierdzeniem naszej transakcji. Ja preferuję tylko bezpieczne metody płatności internetowych.

  OdpowiedzUsuń

Witaj! Dziękuję Ci za czas spędzony na moim blogu. Jeśli potrzebujesz porady konsumenckiej w ramach moich możliwości i umiejętności chętnie Ci pomogę :-) Pozdrawiam,

Strange Cake.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...