Sklepy, w których możemy zwrócić towar

Lista sklepów, w których możemy zwrócić zakupiony, pełnowartościowy (metki, oryginalne opakowanie, paragon) towar. Zapoznaj się dokładnie z regulaminami sklepów, które znajdziesz poniżej!

CCC - w ciągu 7 dni od dnia zakupu
BOTI - w ciągu 7 dni od dnia zakupu- można zwrócić w sklepie w którym zakupiło się buty lub torebkę, oryginalne opakowanie + dowód zakupu; zwrotowi nie podlegają obuwie przecenione
H&M - w ciągu 28 dni od dnia zakupu (wszystko oprócz kosmetyków)
Reserved - w ciągu 30 dni od dnia zakupu
Cropp Town - do 365 dni od dnia zakupu. Warunki zwrotu:
Zwrot rozliczony zostanie tylko i wyłącznie poprzez doładowanie karty podarunkowej o wartość zwracanego towaru.
Sprzedaży i zwrotowi objętych niniejszym Regulaminem nie podlegają następujące Towary oferowane do sprzedaży w Salonach Cropp:
- Bielizna
- Stroje kąpielowe
- Artykuły spożywcze
- Artykuły elektroniczne
- Nakrycia głowy.
SINSAY - do 30 dni od dnia zakupu lub dnia dostawy (jeśli zakupu dokonaliśmy w sklepie online):
 Towar, który Konsument zamierza zwrócić na zasadach niniejszego Regulaminu:
-nie może posiadać jakichkolwiek znamion użytkowania, w szczególności nie może być uszkodzony mechanicznie ani nie może posiadać żadnych innych, nawet nieznacznych wad fizycznych,
-musi posiadać przymocowane do niego na stałe wszelkie oznaczenia (w tym metki), w które zaopatrzył Towar sprzedawca w chwili zakupu. Oznaczenia takie muszą być oryginalne (tj. pochodzić od sprzedawcy) i nie mogą nosić śladów ich wymontowania i ponownego przymocowania do Towaru,
-Towar, który w momencie sprzedaży był specyficznie zapakowany (np. buty), powinien znajdować się w nienaruszonym, oryginalnym opakowaniu,
-nie może być przedmiotem zwrotu Towar, którego cena w momencie jego sprzedaży została obniżona ze względu na wady fizyczne, uszkodzenia, niepełną wartość, jakie występowały w Towarze.

Zwrot kwoty odbywa się tylko i wyłącznie poprzez doładowanie karty podarunkowej Sinsay.
House - do 365 dni od dnia zakupu. Warunki zwrotu:
Zwrot rozliczony zostanie tylko i wyłacznie poprzez doładowanie karty podarunkowej o wartość zwracanego towaru.
Sprzedaży i zwrotowi objętych niniejszym Regulaminem nie podlegają następujące towary oferowane do
sprzedaży w Salonach House:
- Bielizna
- Stroje kąpielowe
- Artykuły spożywcze
- Artykuły elektroniczne
- Nakrycia głowy.
TK Maxx - w ciągu 14 dni od dnia dokonania zakupu, w godzinach pracy sklepu
Pepco - w ciągu 30 dni od dnia zakupu. Towar musi być nieużywany, musimy posiadać paragon. Uwaga: zwrotowi nie podlegają towary osobistego użytku, m. in. bielizna, stroje kąpielowe, kąpielówki, rajstopy i skarpetki.
Biedronka (patrz paragon!)- "w przypadku niezadowolenia z zakupionego towaru gwarantujemy zwrot gotówki lub wymianę na inny towar. Gwarancja obowiązuje na terenie całego kraju we wszystkich sklepach Biedronka". Niestety, brak info dot. czasu w jakim można zwrócić lub wymienić towar.
Lidl- 7 dni; szczegółowe warunki zwrotów po kliknięciu w link
Aldi- możliwość zwrotu w ciągu miesiąca od dnia zakupu po przedłożeniu paragonu
Castorama- możliwość zwrotu tylko niewykorzystanych produktów w oryginalnych opakowaniach+dowód zakupu. Nie wiem, co autor miał na myśli jeśli chodzi o niewykorzystane produkty- np. niewykorzystane płytki, tapety, kleje, itp. czy też można wszystko oddać? Trochę lakonicznie napisane.
 Ikea- możliwość zwrotu towarów bez ograniczeń czasowych, wystarczy posiadać dowód zakupu. Firma zastrzega, że nie przyjmują zwrotów:
- rzeczy używanych
- blatów wykonanych na wymiar
- produktów z działu sprzedaży okazyjnej
- kart upominkowych Ikea
Praktiker- możliwość zwrotu towaru w ciągu 30 dni od dnia zakupu. Towar musi być nieużywany, należy posiadać dowód zakupu.
Super-Pharm- gwarantuje swoim Klientom możliwość wymiany zakupionych towarów w terminie maksymalnie do 30 dni od daty zakupu, za okazaniem oryginału paragonu lub faktury VAT. Więcej info znajdziecie w linku. 
Bricomarche Istnieje możliwość zwrotu nieużywanego towaru za okazaniem dowodu zakupu (paragon lub faktura). Towar powinien być w oryginalnym opakowaniu, nie może być używany i nie może nosić śladów montażu. Możliwość zwrotu nie dotyczy wszystkich towarów, a w szczególności sprzedawanych z metra (tkaniny, wykładziny, kable, itp.), żarówek, farb, kwiatów. Możliwość zwrotu towaru dotyczy wybranych sklepów. (Przykładowo w Brico niedaleko mnie można nieużywany towar wymienić na inny, zwrotów całkowitych nie ma).


(wszystkie informacje na niniejszej stronie pochodzą z regulaminów sklepów lub z informacji uzyskanej od sklepów)

31 komentarzy:

 1. Witaj, mam problem. W sobotę(14.09) kupiłam buty w ccc korzystając z karty lojalnościowej (CCCKLUB)DZIĘKI KTÓREJ MAM DODATKOWO 10% RABATU. Po przymierzeniu w domu stwierdziłam że je oddam do sklepu.W piątek (20.09) pojechałam do sklepu w którym je kupiłam.Pani sprzedająca powiedziała mi że towaru nie mogę zwrócić bo był zakupiony poprzez kartę ich kartę, a skoro był rabat na te obuwie, to nie podlegają zwrotowi. Najgorsze jest to że ta oto Pani wmawia mi że ktoś mnie musiał poinformować o tym przy zakupie, lecz to się nie stało. Czy mogę jeszcze w jakiś sposób zawalczyć o zwrot tego towaru i odzyskanie pieniędzy ??

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak wygląda zwrot towaru w sklepie stacjonarnym BUTIK I'like ?Czy tam jest możliwość zwrotu ?

  OdpowiedzUsuń
 3. W butiku można zwrócić towar w ciągu 30 dni ale z tego co kojarzę jest on realizowany na kartę podarunkowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy sukienkę kupioną w Croppie na przecenie z metkami i paragonem można zwrócić?

  OdpowiedzUsuń
 5. CCC podobno przyjmuje zwroty w ciągu 7 dni - taki jest napis w sklepie, ale... 22 grudnia 2014 r. kupiłam dla mojej mamy obuwie domowe, okazało się za ciasne, więc po powrocie ze świąt 30 grudnia 2014 r. pojechałam do sklepu z papciami w idealnym stanie - związanymi sznurkiem, z metkami i paragonem. Okazało się za późno, bo w te 7 dni wlicza się 2 dni świąt oraz sobotę i niedzielę. W te dni nawet podatku nie trzeba płacić, dopiero w następny dzień po dniu wolnym, ale CCC ma swoje kosmiczne zasady. Rezygnuję z nich, MOJA NOGA W CCC NIE POSTANIE!

  OdpowiedzUsuń
 6. do: Katarzyna Jarocka... A jak byś chciała, żeby były liczone dni? Dni się liczy ustawowo - zgodnie z kodeksem cywilnym, więc dziwne jest twoje oburzenie. Jakby tak każdy inaczej chciał liczyć, to by się burdel zrobił. Jak nie byłaś pewna jak się liczy, to trzeba było w sklepie zapytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Również dokonałam zakupu dwóch par butów z zastrzeżeniem, że zwrócę jedną parę. Zakupu dokonałam 10 dnia miesiąca, natomiast 18 dnia miesiąca zwrot był już niemożliwy. Zaproponowano mi wymianę na inny nr tego samego modelu, jednak nie było w sklepie innego rozmiaru. Oddam kartę stałego klienta, ponieważ nie dokonam już żadnego zakupu w sklepie CCC.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa, bo dobrze wiedzieć takie rzeczy. No i chyba wszystkie większe sklepy w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktoś orientuje się może czy w sklepie beststeller outlet jest możliwość zwrotu towaru i wymiany go na gotówkę?

  OdpowiedzUsuń
 10. W biedronce można prawdopodobnie do 10 dni wymienić bo dzisiaj się pytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak to się ma w przypadku netto? Owszem, zdarzyło mi się kilkukrotne zwrócić tam towar i nie miałam z tym problemu, ale robiłam to najpóźniej na drugi dzień. A ile dni na zwrot jest w ich regulaminie? Jakoś nie mogę się wiercić do informacji na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy kasie powiedzieli mi, że 7 dni.

   Usuń
 12. W biedronce nie zwrócisz spożywki i chemii - nawet jak masz zepsuty towar (miałam przyjemność rozmowy z kierowniczką sklepu)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potwierdzam, z głupkowatym uśmiechem kierowniczka poinformowała mnie ze spożywki nie przyjmujemy

   Usuń
 13. Lidl zakończył akcje "Absolutna satysfakcja lub zwrot pieniędzy" jednak na swojej stronie internetowej twierdzi, że "wszyscy klienci, którzy dokonali zakupów w okresie od 27.10-8.11.2016 nadal mogą korzystać z uprawnień wskazanych w jej Zasadach w odniesieniu do produktów nabytych w w.w okresie."
  JEDNAK TO NIEPRAWDA - Lidl ODMAWIA zwrotu pieniędzy za zakupione w okresie 27.10-8.11.2016 produkty marek własnych. TWIERDZĄ, ŻE JUŻ NIE MOŻNA ICH ZWRACAĆ i kierownicy sklepów odmawiają przyjęcia ich zwrotu. Odmawiają także jakiego kolwiek oficjalnego potwierdzenia nie przyjęcia produktów marek własnych Lidla.
  Uciekają do swoich pomieszczeń i nie dyskutują z klientami.

  OdpowiedzUsuń
 14. w biedro podobno od 1 paxdziernika nie ma zwrotow ;/ chyba ze dany towar nie dziala np oswietlenie

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałam dziś zwrócić do CCC obuwie,nowe, nieużywane,w oryginalnym pudełku,zakupione 20 grudnia br., bo mi się nie podobają. Nic z tego, bo powiedziano mi, że zwrotu dokonać można do 7 dni wraz z paragonem. Ja go nie mam, więc zrobiłam wydruk z karty kredytowej, ale to nie zastąpi paragonu.Tak mi powiedziano w CCC Galeria Katowicka. Jestem nie pocieszona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to ci źle powiedziano bo udowodniłaś zakup a takim zachowaniem zniechęcają klienta mogli pójść po rozum i zaproponować wymianę na inne buciki

   Usuń
 16. Niestety nie w BRiCOMARCHE w SANDOMIERZU. Nie przyjeli zwrotu towaru tego samego dnia, po godzinie, zaproponowali tylko zamianę na inny. NIGDY nie zrobię już zakupów w BRICOMARCHE !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka polityka firmy i mają do tego prawo, ponieważ nie ma przepisów regulujących zwroty w sklepach stacjonarnych- jest to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

   Usuń
  2. ale jeśli sprzedawca ma w regulaminie własnym przepis bardziej korzystny dla konsumenta to wtedy jest on obowiązujący

   Usuń
 17. Koniecznie zerknijcie sobie na szybkie chwilówki online na Credy24 - tam macie porównywarkę najlepszych ofert tego typu. Dzięki temu nie będziecie mieli absolutnie żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniej oferty. Zdecydowanie mogę zagwarantować jakość w przypadku ich usług :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja pracując na magazynie często spotykam się z czymś takim jak nadwyżki magazynowe i nawet nie mam pojęcia jak sobie kierownicy z tym radzą. Nic nie może się przecież zmarnować.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo przydatna w tej kwestii jest płatność online https://www.cashbill.pl/blog/kategoria/platnosci-online która niejako jest potwierdzeniem naszej transakcji. Ja preferuję tylko bezpieczne metody płatności internetowych.

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy można zwrócić towar w Netto , ale w innym mieście ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Kupiłam akumulator w brico w Gdynia i chciałam go oddać bo mąż kupił drugi lepszy i w lepszej cenie A usłyszałam że nie mogę oddać bo nie.Jak to teraz wygląda że zwrotami - towar 100% Nowak nie uzywany

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Na dobrą sprawę chyba w każdym sklepie możemy zrobić zwrot i nawet jak kupujemy coś przez internet. W sumie ja również czytałam o automatyzacji procesów w sklepach internetowych https://www.sendit.pl/blog/automatyzacja-procesow-w-sklepie-internetowym i jestem zdania, że tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Witaj! Dziękuję Ci za czas spędzony na moim blogu. Jeśli potrzebujesz porady konsumenckiej w ramach moich możliwości i umiejętności chętnie Ci pomogę :-) Pozdrawiam,

Strange Cake.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...